25YXA3300MGC16X25
Contact Now
25YXA3300MGC16X25
Part Number : 25YXA3300MGC16X25
More Information : 25YXA3300MGC16X25 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 3.3 mF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 263 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Factory automation & control Tablets
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.5 A
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -55 °C