35YXA220MEFC10X12.5
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
35YXA220MEFC10X12.5
Part Number : 35YXA220MEFC10X12.5
More Information : 35YXA220MEFC10X12.5 More Information
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 300 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 576 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Building automation TV
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C