TVX1V100MAD
Part Number : TVX1V100MAD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TVX1V100MAD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 35 V
Dissipation Factor : 0.12 %
Voltage Rating (DC) : 35 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 151 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Building automation Gaming
Length : 11 mm
Capacitance : 10 µF
Case/Package : Axial
Number of Pins : 2
Leakage Current : 4 µA
Dielectric Material : Aluminium
Max Operating Temperature : 85 °C