TVX2F2R2MAD
Part Number : TVX2F2R2MAD
More Information : TVX2F2R2MAD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 315 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 184 In Stock
Length : 16.9926 mm
Capacitance : 2.2 µF
Case/Package : Axial
Ripple Current : 27 mA
Voltage Rating (DC) : 315 V
Min Operating Temperature : -25 °C