TVX2F4R7MAD
Part Number : TVX2F4R7MAD
More Information : TVX2F4R7MAD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 315 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 906 In Stock
Length : 21.0058 mm
Capacitance : 4.7 µF
Case/Package : Axial
Ripple Current : 45 mA
Voltage Rating (DC) : 315 V
Min Operating Temperature : -25 °C