TVX1V220MAD
Part Number : TVX1V220MAD
More Information : TVX1V220MAD More Information
Mount : Through Hole
Length : 12 mm
Tolerance : 20 %
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 35 V
Dissipation Factor : 0.12 %
Voltage Rating (DC) : 35 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 910 In Stock
Applications : Building automation Electronic point of sale (EPOS) Enterprise machine
Height : 12 mm
Diameter : 5 mm
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Axial
Lead Diameter : 600 µm
Ripple Current : 70 mA
Leakage Current : 4 µA
Dielectric Material : Aluminium
Max Operating Temperature : 85 °C