TVX2C221MDD
Part Number : TVX2C221MDD
More Information : TVX2C221MDD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Lead/Base Style : Straight
Voltage Rating (DC) : 160 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 228 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Wearables (non-medical)
Length : 40 mm
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Axial
Voltage Rating : 160 V
Dissipation Factor : 0.2 %
Max Operating Temperature : 85 °C