TVX2E2R2MAD
Part Number : TVX2E2R2MAD
More Information : TVX2E2R2MAD More Information
Mount : Through Hole
Length : 16.9926 mm
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 250 V
Voltage Rating (DC) : 250 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 286 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Tablets
Height : 16 mm
Diameter : 8 mm
Capacitance : 2.2 µF
Case/Package : Axial
Ripple Current : 27 mA
Dissipation Factor : 0.2 %
Max Operating Temperature : 85 °C