TVX1H4R7MAD
Part Number : TVX1H4R7MAD
More Information : TVX1H4R7MAD More Information
Mount : Through Hole
Length : 13.0048 mm
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Ripple Current : 34 mA
Contact Plating : Tin
Dissipation Factor : 0.1 %
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 433 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Lighting Home theater & entertainment
Height : 12 mm
Diameter : 5 mm
Capacitance : 4.7 µF
Case/Package : Axial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 50 V
Leakage Current : 4 µA
Voltage Rating (DC) : 50 V
Min Operating Temperature : -40 °C