TVX2A470MAD
Part Number : TVX2A470MAD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TVX2A470MAD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 20 mm
Tolerance : 20 %
Lead Length : 35 mm
Case/Package : Axial
Lead Diameter : 600 µm
Ripple Current : 190 mA
Contact Plating : Tin
Dissipation Factor : 0.08 %
Ripple Current (AC) : 190 mA
Voltage Rating (DC) : 100 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 214 In Stock
Applications : Datacom module Test & measurement PC & notebooks
Height : 20 mm
Diameter : 8 mm
Capacitance : 47 µF
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 100 V
Leakage Current : 4 µA
Dielectric Material : Aluminium
Voltage Rating (AC) : 100 V
Max Operating Temperature : 85 °C