URU2C330MHD1TO
Part Number : URU2C330MHD1TO
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : URU2C330MHD1TO More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 230 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 925 In Stock
Applications : Aerospace & defense Lighting Tablets
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 160 V
Max Operating Temperature : 85 °C