URU2D330MHD1TN
Part Number : URU2D330MHD1TN
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : URU2D330MHD1TN More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 230 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 161 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Building automation Mobile phones
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 200 V
Max Operating Temperature : 85 °C