TVX2W470MDD
Part Number : TVX2W470MDD
More Information : TVX2W470MDD More Information
Mount : Through Hole
Length : 40 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 450 V
Dielectric Material : Aluminium
Voltage Rating (DC) : 450 V
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 293 In Stock
Applications : Building automation Medical Enterprise machine
Height : 41 mm
Diameter : 22 mm
Schedule B : 8532290040
Lead Length : 35 mm
Case/Package : Axial
Number of Pins : 2
Dissipation Factor : 0.25 %
Voltage Rating (AC) : 450 V
Max Operating Temperature : 85 °C