UWS1E101MCL1GS
Part Number : UWS1E101MCL1GS
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UWS1E101MCL1GS More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Length : 6.2 mm
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 25 V
Dissipation Factor : 0.16 %
Height - Seated (Max) : 6.5024 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 498 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Test & measurement Portable electronics
Height : 6.2 mm
Features : General Purpose
Capacitance : 100 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 145 mA
Leakage Current : 75 µA
Voltage Rating (DC) : 25 V
Max Operating Temperature : 85 °C