TVX2C331MDD
Part Number : TVX2C331MDD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TVX2C331MDD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 160 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 124 In Stock
Length : 52 mm
Capacitance : 330 µF
Case/Package : Axial
Ripple Current : 170 mA
Dissipation Factor : 0.2 %
Min Operating Temperature : -40 °C