TVX2W330MCD
Part Number : TVX2W330MCD
More Information : TVX2W330MCD More Information
Mount : Through Hole
Length : 41 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Ripple Current : 230 mA
Dissipation Factor : 0.25 %
Voltage Rating (AC) : 450 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 983 In Stock
Applications : Building automation Building automation Enterprise projectors
Height : 41 mm
Diameter : 18 mm
Schedule B : 8532220020
Lead Length : 35 mm
Case/Package : Axial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 450 V
Dielectric Material : Aluminium
Voltage Rating (DC) : 450 V
Min Operating Temperature : -25 °C