TVX2D221MDD
Part Number : TVX2D221MDD
More Information : TVX2D221MDD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Axial
Life (Hours) : 2000 hours
Dissipation Factor : 0.2 %
Voltage Rating (DC) : 200 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 474 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Electronic point of sale (EPOS) Enterprise projectors
Length : 40 mm
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Axial
Voltage Rating : 200 V
Dielectric Material : Aluminium
Max Operating Temperature : 85 °C