UPB2D680MHD
Part Number : UPB2D680MHD
More Information : UPB2D680MHD More Information
Mount : Through Hole
Length : 25 mm
Features : General Purpose
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 200 V
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 307 In Stock
Height : 25 mm
Diameter : 12.5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 68 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 375 mA
Leakage Current : 826 µA
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -25 °C