UPB2W121MRD6
Part Number : UPB2W121MRD6
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPB2W121MRD6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 40 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 120 µF
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 1 mm
Voltage Rating : 450 V
Dissipation Factor : 0.24 %
Height - Seated (Max) : 42.0116 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 533 In Stock
Height : 50 mm
Diameter : 22 mm
Lead Pitch : 12.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Ripple Current : 700 mA
Leakage Current : 3.25 mA
Voltage Rating (DC) : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C