UPB2D220MPD
Part Number : UPB2D220MPD
More Information : UPB2D220MPD More Information
Mount : Through Hole
Length : 20 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 600 µm
Voltage Rating : 200 V
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 962 In Stock
Height : 20 mm
Diameter : 10 mm
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Ripple Current : 250 mA
Leakage Current : 274 µA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -25 °C