UPB2G221MRD
Part Number : UPB2G221MRD
More Information : UPB2G221MRD More Information
Mount : Through Hole
Features : General Purpose
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 900 mA
Leakage Current : 5.29 mA
Height - Seated (Max) : 51.9938 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 710 In Stock
Applications : Wired networking Building automation Mobile phones
Length : 50 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 12.4968 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 400 V
Voltage Rating (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 105 °C