UPB2E151MHD
Part Number : UPB2E151MHD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UPB2E151MHD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Features : General Purpose
Lead Pitch : 7.493 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 250 V
Voltage Rating (DC) : 250 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 491 In Stock
Applications : Datacom module Factory automation & control PC & notebooks
Length : 31.5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 150 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 750 mA
Leakage Current : 2.26 mA
Height - Seated (Max) : 32.9946 mm
Min Operating Temperature : -25 °C