450CXW120MEFCCA18X30
Contact Now
450CXW120MEFCCA18X30
Part Number : 450CXW120MEFCCA18X30
More Information : 450CXW120MEFCCA18X30 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 120 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Height - Seated (Max) : 32.004 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 997 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Pro audio, video & signage Enterprise projectors
Polarity : Polar
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 450 V
Max Operating Temperature : 105 °C