35YXA47MTA5X11
Part Number : 35YXA47MTA5X11
More Information : 35YXA47MTA5X11 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 563 In Stock
Applications : Datacom module Lighting Tablets
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 100 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -55 °C