35YXA2200MEFC16X25
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
35YXA2200MEFC16X25
Part Number : 35YXA2200MEFC16X25
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 35YXA2200MEFC16X25 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.37 A
Height - Seated (Max) : 26.4922 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 482 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Enterprise projectors
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 2.2 mF
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C