25YXA220MTA6.3X11
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
25YXA220MTA6.3X11
Part Number : 25YXA220MTA6.3X11
More Information : 25YXA220MTA6.3X11 More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 51 In Stock
Applications : Building automation Data center & enterprise computing Portable electronics
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C