16YK47MEFC5X11
Part Number : 16YK47MEFC5X11
Manufacturer : Rubycon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 16YK47MEFC5X11 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Rubycon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Diameter : 5 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.0066 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 30 In Stock
Applications : Aerospace & defense Power delivery Tablets
Height : 11 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 115 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C