UHM1A471MPD
Part Number : UHM1A471MPD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHM1A471MPD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 11.5 mm
Impedance : 30 mΩ
Lead Pitch : 3.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 10 V
Dissipation Factor : 0.19 %
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 500 In Stock
Applications : Appliances Motor drives TV
Height : 11.5 mm
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.14 A
Leakage Current : 141 µA
Voltage Rating (DC) : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C