UHN1C681MPD3
Part Number : UHN1C681MPD3
More Information : UHN1C681MPD3 More Information
Mount : Through Hole
Length : 20 mm
Impedance : 12 mΩ
Lead Pitch : 3.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 321 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Factory automation & control Data storage
Height : 20 mm
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.22 A
Leakage Current : 326.4 µA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -25 °C