UHZ1C681MPM3
Part Number : UHZ1C681MPM3
More Information : UHZ1C681MPM3 More Information
Mount : Through Hole
Length : 20 mm
Impedance : 9 mΩ
Lead Pitch : 3.5052 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 106 In Stock
Applications : Aerospace & defense Motor drives Home theater & entertainment
Height : 12.5 mm
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.88 A
Leakage Current : 326.4 µA
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -25 °C