UHZ1A681MPM
Part Number : UHZ1A681MPM
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHZ1A681MPM More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 760 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Wearables (non-medical)
Impedance : 12 mΩ
Capacitance : 680 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.288 A
Voltage Rating (DC) : 10 V
Min Operating Temperature : -25 °C