UHN1C681MPD9
Part Number : UHN1C681MPD9
More Information : UHN1C681MPD9 More Information
Mount : Through Hole
Length : 16 mm
Impedance : 11 mΩ
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 654 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Test & measurement Home theater & entertainment
Height : 16 mm
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.28 A
Leakage Current : 326.4 µA
Height - Seated (Max) : 17.5006 mm
Min Operating Temperature : -25 °C