UPB1H2R2MDD1TA
Part Number : UPB1H2R2MDD1TA
More Information : UPB1H2R2MDD1TA More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 2.2 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 588 In Stock
Applications : Building automation Grid infrastructure Wearables (non-medical)
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.0066 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 15 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C