UMJ1C470MDL
Part Number : UMJ1C470MDL
More Information : UMJ1C470MDL More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 58 mA
Leakage Current : 7.52 µA
Height - Seated (Max) : 5.207 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 405 In Stock
Applications : Building automation Factory automation & control Gaming
Length : 11.5 mm
Lead Pitch : 2.4892 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C