UHZ1A821MPM
Part Number : UHZ1A821MPM
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHZ1A821MPM More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 12.5 mm
Impedance : 12 mΩ
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 10 V
Dissipation Factor : 0.19 %
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 612 In Stock
Applications : Datacom module Pro audio, video & signage TV
Height : 12.5 mm
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 820 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.28 A
Leakage Current : 246 µA
Voltage Rating (DC) : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C