UMJ1C330MDL
Part Number : UMJ1C330MDL
More Information : UMJ1C330MDL More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 33 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 49 mA
Leakage Current : 5.28 µA
Height - Seated (Max) : 5.207 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 140 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Factory automation & control Wearables (non-medical)
Length : 11.5 mm
Lead Pitch : 2.4892 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C