UHZ1C821MPM
Part Number : UHZ1C821MPM
More Information : UHZ1C821MPM More Information
Mount : Through Hole
Impedance : 10 mΩ
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 717 In Stock
Applications : Building automation Motor drives Enterprise machine
Length : 16 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 820 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.96 A
Leakage Current : 393.6 µA
Height - Seated (Max) : 17.5006 mm
Min Operating Temperature : -25 °C