UHZ1C471MPM6
Part Number : UHZ1C471MPM6
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHZ1C471MPM6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Impedance : 12 mΩ
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 764 In Stock
Applications : Appliances Electronic point of sale (EPOS) Gaming
Length : 12.5 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.28 A
Leakage Current : 225.6 µA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -25 °C