UMJ0G470MDL
Part Number : UMJ0G470MDL
More Information : UMJ0G470MDL More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 33 mA
Leakage Current : 3 µA
Height - Seated (Max) : 5.207 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 948 In Stock
Applications : Wired networking Pro audio, video & signage TV
Length : 5.2 mm
Lead Pitch : 1.4986 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 4 V
Voltage Rating (DC) : 4 V
Max Operating Temperature : 85 °C