UHN1C681MPD
Part Number : UHN1C681MPD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHN1C681MPD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 12.5 mm
Impedance : 18 mΩ
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Ripple Current : 1.76 A
Leakage Current : 326.4 µA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 455 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Data center & enterprise computing Tablets
Height : 12.5 mm
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Case/Package : Radial
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 16 V
Dissipation Factor : 0.16 %
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C