UPB1A221MED1TA
Part Number : UPB1A221MED1TA
More Information : UPB1A221MED1TA More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 10 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 124 In Stock
Applications : Datacom module Industrial transport (non-car & non-light truck) Portable electronics
Polarity : Polar
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 100 mA
Height - Seated (Max) : 12.4968 mm
Min Operating Temperature : -40 °C