UHM1C681MPD3
Part Number : UHM1C681MPD3
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHM1C681MPD3 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 20 mm
Impedance : 18 mΩ
Lead Pitch : 3.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Leakage Current : 326.4 µA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 610 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Tablets
Height : 20 mm
Diameter : 8 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.87 A
Contact Plating : Tin
Dissipation Factor : 0.16 %
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C