UHM1C681MPD9
Part Number : UHM1C681MPD9
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHM1C681MPD9 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 16 mm
Impedance : 18 mΩ
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 830 In Stock
Applications : Datacom module Medical Tablets
Height : 16 mm
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2 A
Leakage Current : 326.4 µA
Height - Seated (Max) : 17.5006 mm
Min Operating Temperature : -40 °C