UHC1E470MDD
Part Number : UHC1E470MDD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UHC1E470MDD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 7 mm
Impedance : 150 mΩ
Lead Pitch : 2.5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 25 V
Dissipation Factor : 0.1 %
Voltage Rating (DC) : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 949 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Pro audio, video & signage TV
Height : 7 mm
Diameter : 6.3 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 480 mA
Leakage Current : 11.75 µA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 8.001 mm
Min Operating Temperature : -40 °C