UMJ1C220MDL
Part Number : UMJ1C220MDL
More Information : UMJ1C220MDL More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 37 mA
Leakage Current : 3.52 µA
Height - Seated (Max) : 5.207 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 12 In Stock
Applications : Appliances Pro audio, video & signage Wearables (non-medical)
Length : 11 mm
Lead Pitch : 2.0066 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C