UMJ1E220MDL
Part Number : UMJ1E220MDL
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UMJ1E220MDL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 22 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 42 mA
Leakage Current : 5.5 µA
Height - Seated (Max) : 5.207 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 795 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Data center & enterprise computing Data storage
Length : 5.2 mm
Lead Pitch : 2.4892 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 25 V
Voltage Rating (DC) : 25 V
Max Operating Temperature : 85 °C