UPB1V471MPD1TD
Part Number : UPB1V471MPD1TD
More Information : UPB1V471MPD1TD More Information
Mount : Through Hole
Diameter : 10 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 470 µF
Life (Hours) : 7000 hours
Voltage Rating : 35 V
Voltage Rating (DC) : 35 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 627 In Stock
Height : 20 mm
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 350 mA
Dielectric Material : Aluminium
Height - Seated (Max) : 21.4884 mm
Min Operating Temperature : -40 °C