UPB1H101MPD1TA
Part Number : UPB1H101MPD1TA
More Information : UPB1H101MPD1TA More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 50 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 785 In Stock
Applications : Wired networking Electronic point of sale (EPOS) Enterprise machine
Polarity : Polar
Lead Pitch : 3.5052 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 100 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -40 °C