UPB1E331MPD1TD
Part Number : UPB1E331MPD1TD
More Information : UPB1E331MPD1TD More Information
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 330 µF
Life (Hours) : 7000 hours
Voltage Rating : 25 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 503 In Stock
Applications : Building automation Building automation Data storage
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 255 mA
Height - Seated (Max) : 13.9954 mm
Min Operating Temperature : -40 °C