UTM1C221MHD1TO
Part Number : UTM1C221MHD1TO
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : UTM1C221MHD1TO More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 220 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Height - Seated (Max) : 26.0096 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 835 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Motor drives Mobile phones
Polarity : Polar
Lead Pitch : 5.0038 mm
Case/Package : Radial
Voltage Rating : 16 V
Max Operating Temperature : 85 °C